Arada Kalan Film Konusu / Boşanmamak İçin 1001 Sebep Filmi

Arada Kalan Film Konusu / Boşanmamak İçin 1001 Sebep Filmi

Boşanmayı saçma salak sebeplerden dolayı düşünen çiftler genelde boşandıktan sonra çocukların ne hissedeceğini öngöremezler. “Çok üzülür” gibi tahminlerde bulunurlar ama tam olarak başlarına ne geleceğini bilemezler. İşte Arada Kalan film konusu tam da buna mükemmel şekilde değinmiş.

Tamam Türk anne babaları filmdeki anne babalar kadar sorumsuz olmasa da, çocuklar dünyanın neresinde olursa olsun aynı hissediyorlar.

Evliliği sadece evlilik olarak gören, günümüz dünya insanına da tokat atan Arada Kalan film konusu ile beni etkilemeyi başarmıştı. Ben çok beğenmiştim. Çocuk oyuncu rolünü öyle güzel yapıyor ki, izlerken bu çocuk rol mü yapıyor ya da bunları gerçekten yaşadı mı hissine kapılıyorsunuz.

Eğer sudan sebeplerle boşanmayı düşünüyor ve çocuklarınız da varsa bu filmi izlemenizi, hatta boşanmak istediğiniz eşiniz ile oturup son bir defa kendinize bir iyilik yapmanızı tavsiye ederim. Arada Kalan film konusu ile yeniden gözden geçirmenize yardım edebilir.

Belki o zaman çorabı oraya attın, diş macununu neden ortadan sıktın, neden geğirdin, neden markete gittin gibi sudan sebepler yüzünden mahkemeye gitme fikrinizi bir kez daha gözden geçirirsiniz.

Arada Kalan film konusu size yardım edebilir.

Arada Kalan, aynı zamanda birçok sahneyle bir çocuğun büyüme sürecinde ailenin veya çevresindeki faktörlerin ne kadar etkili olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Filmin bir başından bir de sonundan birer örnek vermek gerekirse ailesi tarafından ilgiden uzak bir şekilde büyüyen Maisie, filmin başlarında dadısı olarak gördüğümüz Margo ile kıyafet seçimi yaparken sarı rengi tercih ediyor. Çünkü kendisine rol model olarak Margo’yu alıyor. Filmin ilerleyen bölümlerindeyse yine Margo ile kıyafet seçimi yaparken kendisine üvey babası Lincoln’ü örnek alarak lacivert rengini tercih ediyor. 

Filmde en çok hoşuma giden bir başka şey de ellerinde bolca malzeme olmasına rağmen ağlak ifadelerden ve sahnelerden kaçabildikleri kadar kaçmış olmaları. Onun yerine işin özünü ve asıl meseleyi izleyiciye nasıl anlatacaklarına odaklanmışlar ki takdir edilesi. Arada Kalan film konusu bu yüzden benim için diğer filmlerden farklı ve özel.

Yani üç beş fazladan bol ağlak sahne koysalar eminim gişe olarak daha başarılı olurlardı ama onun yerine gerçekçiliğe ve soruna odaklanmışlar.

Bir Rock Star annenin kızı olan Massie gibi olmasa da, sizinde çocuklarınız varsa ne hissedeceklerini görsel açıdan merak ediyorsanız bu filme bi bakın derim.

Sonra olmazsa yine yaylalar yaylalar bizim oğlan aşıktır diloy diloy yaylalar olur. O da sizin paşa gönlünüzün mevzusu beni ilgilendirmez.

Ezgi Akgül / Fosyoloji FaceBook

Etiketler

1 YORUM

  1. Huzur içinde bir hayat, dertlilere dertlerini çözmekte yardım. Son nefesi adaletle şu anda inandığım dinin sahibinin kurallarına göre yaşayarak vermek.