Hayatımızda Gerçek Patron Kim?

Hayatımızda Gerçek Patron Kim?

Hayatımızda gerçek patron kim sahi?

Benim diye iddia ettiğim hiçbir şey benim değil.

Az önce ağlarken fark ettim. Dur diyorum durmuyordu gözlerim.

Mesela saçlarım da benim değil, “artık dökülme” desem dinlemiyor beni, başına buyruk. Sağanak yağmur ile yarış halinde gibiler.

Böbreklerime söz geçiremiyorum mesela. “Bugün çalışmanızı istemiyorum bugün de böyle olsun kafadan size tatil” diyemiyorum. Oysa böbrekler-im diyorum onlara böbrekler-in değil. Patron ben olsam birazcık nazım geçerdi, ama geçmiyor.

Beynime kalbime söz geçiremiyorum mesela. Unut diyorum işine bak diyorlar, asi ergen gibiler. Hep burnunun dikine dikine.

Oysa hepsi benim, tabi bana sorsan.

Benim bedenim benim kararım falan işte sorsan, bir de onlara sormak lazım bunu. Bıyık altı dalga geçerler eminim.

Bir gün bedenim “eyvallah bana müsaade” çekecek. “Ben gidiyorum” buralardan diyecek.

“Beş dakika bekle duş alayım öyle gidersin” desem dinlemez, “sıcak ekmek aldım tereyağının erimesini bari bekle” desem beklemez, ya hu sadece yarım dakika da olsa müsaade et sevdiğim birini arayacağım desem etmez…

Ama sorsan benim bedenim işte. Patron benim bana sorsan.

Bazen yeniden yeniden üstün güçleri olan bir ulu varlık değil, insan olduğumu hatırlamaya ihtiyacım oluyor…

Kendi bedenim üzerinde bile insiyatifim yokken her şeyi mükemmel yapmaya çalışmak ve kontrolüm altında olmasını beklemek yoruyor beni.

Eskiden sadece kendimi değil çevremdeki herkesi kontrol etmeye çalışıyordum. Bu o kadar yorucuydu ki.

Daha bedenime patronluk yapamıyorken dünyayı değiştireceğim hayali sadece bir ütopya sanırım.

Değişmeyecek ve ben bu dünyadan bir avuç iyi niyet ile göçüp gideceğim.

  • Hayatımızda Gerçek Patron Kim yazısının daha iyi anlaşılması için Şu Ölüm Ne Tuhaf yazısına da bakabilirsiniz.
  • Ve yine Ceviz Kurdu Hikayesi yazısı da Hayatımızda Gerçek Patron Kim yazısı ile beraber okunabilir.

Ezgi Akgül / Fosyoloji FaceBook

Etiketler

4 YORUM

  1. Sakın üzülmeyin, patron sizsiniz be hocam. Sadece yetenekleriniz yeterli değil, şimdilik. Beyninizin %30 unu kullandığınızda böbreklerinizi, saçlarınızı hatta kalbinizi kontrol edebilirsiniz, hemde sadece fiziki olarak değil. Belli ki çok yorgunsunuz hocam, bi ara verin isterseniz. Bizim kurslarımız var konuyla ilgili. Size “bir sonraki hayatımda gel” kursunu tavsiye ederim. Reankarnasyona inanmıyor olabilirsiniz, ama çok faydalı olacaktır 🙂 şaka bir yana kontrol edememek ayrı bir güzel hocam. Takılmayın, koyverin gitsin. Yorgunlukta kalmaz.

  2. Formül varda, daha önce hiç denemiş birini görmedim, sonucu bilmiyorum. İlla ki materyalistler üzerinde çalışmıştır. Başarılı olsalar duyardık belki. Formül, direk fıtratı değiştirme üzerine. İnandıklarını değiştirip, doğrularıyla oynayıp farklı karakter yaratmak. Aaa o zaman sen, sen olmazsın ki 🙂 zaten buna değer deseydin, kendin kendinden vazgeçebilir, değişirdin. Neyse ben size bunun çözümünü değilde sonucunu hafif atlatmanın sırrını vereyim. 3adet muz 500gr Nutella 🙂