Kadın Faşizmi

Kadın Faşizmi

Kadın faşizmi konusunun daha iyi anlaşılması için bir örnek vermek zorundayım.

Kadın gizli kamerayı yerleştirmiş sonra da soyunup kendine bir pizza siparişi vermiş.
Pizzacı zile basınca kapıyı anadan üryan açıyor hanım abla, para üstünü falan o halde verip kapıyı kapatıyor sonunda da kahkaha atarak “ayyhh çok eğlendim” diyor.

Geçenlerde yine denk geldim buna benzer bir videoya.

Genelde eskortluk yapan kadınlar reklamlarını yapmak adına bu tarz videolar çekip paylaşıyorlar, kadında ahlak zaten yok da ben işin bu boyutunda değilim.

İşin kadın faşizmi boyutu daha tehlikeli bana göre.

Aynı şeyi bir erkek yapsaydı ne olacaktı mesela?

Nasıl toplumsal bir kaos çıkacak, adam tutuklanana kadar nasıl linç edilecekti?

Akşama kadar üç kuruş için, belki çocuğuna bez mama almak adına, soğuk sıcak demeden çalışan bu adamın vebali ne olacak peki?

Bir erkeğin bir kadına yanlışlıkla eli değmiş olsa hakkında işlem yapan güvenlik güçleri, bu adam “taciz edildim!” diye dava etse aynı hassasiyeti gösterir mi onu da merak merak ediyorum. Ya da olayı dudak ucu ile gülerek geçiştirirler mi?

“Potansiyel sapık tüm erkekler, o yüzden her erkeğin hoşuna gider çıplaklık o zaman bu yaptığım suç olmamalı hatta sevimli bulunmalı” mantığı biz kadınları ne kadar daha bu tarz şımarıklıklara itecek?

Bir erkek boxer ile balkona çıksa, “karşı apartmanda sapık var” diye 155 kilitlenir ama, konu kadın olunca bunun adı özgürlük bunun adı pozitif ayrımcılık bunun adı insan hakları falan oluyor, bu da başka komik!

“Şort giyerim bakmayacaksın, gerdan açarım görmeyeceksin, tayt giyerim istediğim gibi seni tahrik ve taciz ederim ama sen dünya ahiret bacımsın demeye mecbursun” mantığı faşist kadınların erkek onuruna yaptığı en büyük tecavüzdür bana göre.

Varoluş kodlarına “görerek tahrik olma” yerleştirilen erkekleri anlamamız belki zor ama empati yapabiliriz.

Kimseye “örtünün” diyecek değilim herkes kendi dünya tercihini bir şekilde yaşıyor. Ancak kendinize ve en başta onurlu kadın kimliğinize kasap reyonu muamelesi yapmayın, yaptırmayın!

“Başını çevirsin, erkeğin avreti göz kapaklarıdır” gibi lise iki tarzı duyar kasmayı bırakıp, “gadınıığğmm ben gadıığnn” diye salladığımız o parmakları yere indirip, “ama ben kadınım” şımarıklığına bir son vermemiz gerekmiyor mu artık?

Evet ben de onu diyorum sen kadınsın! İçinde bir canlı büyütebilecek kadar özelsin.

İzzetini ayaklar altına almamalısın!

Ezgi Akgül / Fosyoloji FaceBook

Etiketler

1 YORUM

  1. Ezgi hanım, kaleminize sağlık, teşhircilik cinsiyet gözetmeksizin bir cinsel sapkınlık türü iken , geldiğimiz noktada erkekler için evet sapıklık belirtisi ama kadınlar için sözümona özgürlük ve cesaret göstergesi olarak dayatılmakta, biz zavallı erkeklere.. pizzacı için soyunan hatun uç bir örnek ama özellikle yaz mevsiminde daha da seviyesiz ve kadınlık onurunu ayaklar altına alan mini şortlu aşırı dekolteli yatak kıyafeti ile sokaklarda gezen kızlar..hem de marjinal 3-5 kişi değil.. binler onbinler….gerçekten o görüntülerden biz utanıyoruz biz kızarıyoruz… tacizci sapık damgası yemek an meselesi..