Ne Bakıyorsun Tecavüzcü Müsün?

Ne Bakıyorsun Tecavüzcü Müsün?

Geçen yıl bir alışveriş merkezinde üstelik çok soğuk bir sonbahar gününde şort giymiş bir kızımız karşı masada bir adama “ne bakıyorsun mal mal tecavüzcü müsün nolur öyle olma çönkööö” gibi kendi içinde çok çelişkili bir cümle kurmuştu.

Bakıyorsun, bakmıyorum diye kavga çok steril devam ederken “bir gün dışarı çıkmışım onu da sizinle harcamayacağım çöönköö” diyerek kalktım oradan.

Sonra ne oldu bilmiyorum da muhtemelen kız adamı isyankar femen ruhu ile tecavüze karşı durmak adına üstsüz falan protesto etmiş olmalı.

Çünkü geri zekalı olmak bunu gerektirir.

Soğuk günlerde elimden gelse kirpiklerime bile ısıtıcı taktırmak, “kirpik izolasyonu nedir?” diye aratıp fiyat araştırması yapmak isteyen ben, yine bu soğukta şort ile AVM gezen kadın azmini asla anlayamam da diğer anlamadığım mevzu “ben açarım ama sen bakma” kafası.

Nasıl yani sen donunla dışarı çıkacaksın, akşam yatarken bile giydiğin pijama dışarı çıkarken giydiğin kıyafetten daha fazla kumaş içerecek ve adam bakmayacak öyle mi?

Nasıl yani ya şimdi sen diyorsun ki: Ben açarım ama erkek fıtratını dizginleyecek, donla gezeceğim ama erkek canlısı gözlerini çevirecek, taytı kıstıra kıstıra giyerim ama erkekler aklından benim “bacısı” olduğum fikrini asla çıkarmayacak öyle mi?

Nasıl yani şimdi sen diyorsun ki: Teşhircilik yapma hakkım sonuna kadar korunsun ama teşhircilik yaparken de sadece benim istediklerim ürüne baksın, öyle mi?

Ya insan dönüp “kim bu müptezel şu soğukta Allah akıl fikir versin” diye bile dönüp bakar. İllaki tecavüzcü olmasına gerek yok.

Şu kadınların “ben yaparım yaptığım her saçma salak eylem benim doğuştan edindiğim bir hak valla işinize gelirse” rahatlığına ayrı ayar oluyorum da ayar olduğum diğer mevzu bunu bir varoluş aforizması haline getirmeleri.

Giydiği elbisenin kumaş miktarının metrekareye düşüş oranını özgürlüğe falan bağlayan, açtığı ve gösterebildiği oranda özgür (!) olduğuna inandırılan kadınların sistemin kölesi olduklarını gönüllü kürek işçiliğini yaptıklarını fark etmelerini beklemiyorum artık.

Yıl olmuş 2019 hala degaje açma oranı ile özgürlük oranının paralel gittiğini zanneden bu terliksilere yaşam hakkı verilmesi, doğal ayıklanma fikrinin babası Spencer reyizin kemiklerini sızlatıyor.

Hiç bir şeye saygınız yoksa Spencer reyize saygınız olsun da bi ölün bi ayıklanın arkadaş!

Ezgi Akgül / Fosyoloji FaceBook

Etiketler