Pedofili Nedir?

Pedofili Nedir?

Pedofili Nedir sorusunu cevaplamaya başlamadan önce size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

Bu yaz alışverişten gelirken bir parkın çimenlerine oturdum soluklanmak için. Hem su içip hem etrafı seyrederken en fazla dört yaşında bir kız çocuğu geldi, biraz ilerime bacaklarını ayırarak oturdu. Kısa bir kot etek giymişti. Çocuk oturmayı bilmediği için de haliyle çamaşırı da görünüyordu. Gittim nasıl oturması gerektiğini tarif ettim mecburen. Yapabildiği, olabildiği kadar oldu o kıyafetle işte. 

Sonra düşündüm “orada ben değil de pedofil bir sapkın olsaydı durum nasıl bir hal alırdı” diye. Anneye mi öfkeleneyim önlem almadığı için, sapkınlara mı lanet edeyim bizleri böyle paranoyak yaptılar diye, yoksa tecavüz edilip öldürülen çocuklara mı acıyayım bilemedim. 

Peki Pedofili Nedir?


Pedofili; yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlıktır. 

Sabah Gazetesi

Resmi tanımı bunun rahatsızlık olduğu yönünde. Her hastalık gibi bu hastalığın da mutlaka tetikleyenleri oluyor. Eğer grip olmaya müsait bir bünyen varsa giyimine dikkat edersin, ciğerlerin kötüyse sigara içmezsin gibi.

Asıl Benim bu yazıda pedofilinin ne olduğundan çok bu hastalığı nelerin tetiklediği olacak.

Pedofili Hastalığını Neler Tetikler?

İnstagram, Pinterest gibi mecralarda yine moda ikonu edasıyla havalı boyanmış saçları, gözünde markalı gözlükleri ile fotoğrafı çektirilen çocukları görünce insanlığımızın geldiği noktadan utanıyorum artık. 

Küçük kız çocukları büyük kadınlar gibi giydiriliyor ve bundan zevk alınıyor. Çocuk masumluğu reklamlarda kliplerde kullanılıyor ve izlenme rekorları kırıyor. Pedofili Nedir sorusu ile direkt bağlantılı Aleyna Tilki Ve Çocuk İstismarı yazısına da bakabilirsiniz.

Çıplak kadın ve erkek vücudunun artık sıradanlaşması ile birlikte farklı haz arayışına giren insanlar pedofil olmasalar bile bunları okumaktan ya da seyretmekten zevk alıyorlar. İnsanların doyumsuzlaşması ile alakalı Pedofil Vakaları Neden Artmaya Başladı? yazısına da yine pedofili nedir sorusunun cevabını daha iyi anlamak için bakabilirsiniz.

Dışarıda milyarlarca yetişkin kadın var, çocukları çocuk olarak rahat bıraksak olmaz mı? Onları oyuncakları, renkli elbiseleri, tavşanlı tokaları masum bakışları ile sevmek yetmiyor mu bize de böyle arayışlara giriyoruz? 

“Erkek çocuklar da istismara uğruyor” gibi haklı bir itiraz gelebilir. Erkek çocuklar için önlem kız çocuklarında olduğu gibi kıyafet bazlı olmaz ama, uzun süre yalnız bırakmamak, özel bölgelerine kimsenin dokunamayacağını öğretmek vs. gibi önlemler alınabilir. 

Keşke dünya tertemiz olsa, keşke şunları konuşuyor olmasak, keşke “o da yapmasın, o da bakmasın” kadar basit önlemler ile yavruları koruyabilsek. Ama olmuyor işte, doyumsuz insanoğluna artık kadınlar ve erkekler yetmiyor. 

Kulunu kulundan iyi tanıyan Allah “zina yapmayın” yerine “zinaya yaklaşmayın” diye emrediyor. Yani “sizi ona yönlendirecek ne varsa tedbir alın, önleyin, çaresini bulun” diyor. 

Çocuklara vitrinimiz muamelesi yaptığımız sürece biri gelir o vitrini bir taşla paramparça eder. Biz de ah’lar ile ancak feryat ederiz… 

Pedofili nedir? Pedofili sadece hastalık değil bir vahşettir!

Fosyoloji FaceBook / Ezgi Akgül

Etiketler

2 YORUM

  1. Tamamen katılıyorum Ezgi Hanım

  2. Gözde meryem

    ? yine hayranlıkla okuduğum bir yazı o güzel dualara amin diyorum canı yürekten