Uzaylıların Dünyası Konusu

Uzaylıların Dünyası Konusu

Şimdi bir dizi hayal edin. Diziye göre Dünya’daki hayatın yasalarını galaksinin geri kalanına uygulayan bir dizi bu. Uzaylıların Dünyası dizisi diğer gezegenlerdeki canlıların yaşamını düşlemek için bilim ile kurguyu bir araya getiriyor. Uzaylıların Dünyaları konusu açısından bu yönden harika diyebiliriz.

Bilim kurgu izlemeyi seven dizi severlerin çoğu ihtiyacına cevap vereceğini düşündüğüm Uzaylıların Dünyası, koltuktan keyifle kalkmanızı sağlayacak eminim. Bilimkurgu filmleri söze dökülemeyen şeylerin genelde görsel ile ifade ediliş biçimidir ve insanlar bu tarz filmleri bu yüzden çok severler.

Bilimkurgu filmi, sıklıkla fütüristik uzay mekikleri, robotlar veya diğer teknolojiler eşliğinde; dünya dışı yaşam formları, yabancı gezegenler ve zaman yolculuğu gibi hayali fenomenlerin spekülatif ve bilime dayalı tasvirlerini kullanan film türüdür.

Wikipedia

“Evrende sayısız gezegen var ve başka yaşam formlarının bulunması da an meselesi” mantığından yola çıkan dizi, bilim kurgunun da geniş alanından faydalanıp epey ufuk açacağa benziyor.

“Vahşi doğadaki canlıların yasalarını uzaylılara uygularsak uzaylıların neler yaşadığını tahmin edebiliriz” diyor Uzaylıların Dünyalıları.

Uzaylıların Dünyası Belgeseli Haklı Olabilir mi?

Belki de şuan dünyaya doğru gelen farklı yaşam uygarlıkları vardır. Belgesel bunu konu alıyor ve neler olabileceğini tahmin etmeye çalışıyor.

Hayal dünyanızın sınırları nereye kadar gider görmek için bu belgesel dizisini izlemeniz gerekiyor.

Ben çok beğendim…

  • Mutlaka izlemenizi Tavsiye ettiğim 17 Belgesel Analizi için BURAYA tıklayın.

Ezgi Akgül / Fosyoloji FaceBook

Etiketler